ارتباط با ما

برای تماس با ما میتوانید از این راه ها اقدام کنید:

۱٫ از فرم زیر استفاده کنید.

۲٫ پیام خود را از طریق آدرس ایمیل m_60_sfazel@yahoo.com یا msfazel60@gmail.com ارسال کنید.

۳٫ با شماره ۰۱۱۳۲۰۷۲۶۴۷ (۹۸+) تماس بگیرید. (ساعت ۱۰٫۳۰ تا ۱۳ و ساعت ۱۷ تا ۱۹)


 1. سمیه گفت:

  (تحقیق پایانی سطح ۳حوزه علمیه)بیان مسئله تحقیق امامت ولایت و تفاوت دیدگاه تشیع وتصوف در مورد ان
  اتفاقات بهمن ماه سال۱۳۹۶که منجربه اغتشاش وشورش گروهی از دراویش گنابادی ساکن تهران که در ادامه منجر به آسیب دیدن وشهادت چندتن از نیروهای مظلوم وبی سلاح نیروی انتظامی شد توجه مردم وبسیاری از بزرگان دین وسیاست را به خود جلب کرد.
  دراین اتفاق این مسئله توجه بنده رابه خود جلب کرد که چگونه یک فرقه در طول زمان میتواند اینقدر رشد داشته باشد که اینگونه در مقابل نظام اسلامی بایستد وضرر برساند و دیگر اینکه رهبران این فرقه چگونه عمل کرده اند که پیروان این گروه اینگونه در حمایت از هم متحد میشوند ونظم جامعه ای را برهم میریزند.
  دراین رابطه بررسی جایگاه امامت وولایت بعداز وفات پیامبر خودنمایی میکند زیرا تا رهبری نباشد, گروهی در امری متحد نمیشوند و رهبری جامعه جهانی نیز از این امر مستثنی نیست. امامت و ولایت ائمه اطهار نیز در این موقعیت جلوه گری میکند. به همین جهت بررسی امامت وولایت در بین تشیع وتصوف را به عنوان موضوع پایان نامه مناسب دیدم تا در موردش به طور دقیق تحقیق نمایم.دراین تحقیق سعی می شود تا مسئله امامت و ولایت در نگاه شیعه و تصوف بررسی شود تا بفهمیم چه کسی را این مذهب و فرقه به عنوان جانشین بر حق پیامبر بعد از ایشان سزاوار زعامت و رهبری میدانند و هرکدام چه خصوصیاتی دارند وچگونه پیروان خود را راهنمایی مینمایند

  بیان مسئله تحقیق خرد گریزی و خرافه گرایی در تصوف
  وقتی به بررسی فرقه تصوف عقاید وراه وسلوک آنها میپردازیم این نکته مشخص میشود که ایشان از آغاز خود راخردستیز وخردگریز معرفی کرده اند. این گروه هرچه را قطب میابد عین حقیقت میدانند وداوری دیگران به پای داوری آنان ارزشی ندارد و اگر او(قطب) به گونه ای سخن بگوید که عقلا وعلما نمیفهکند اشکال از ایشان است. این تفکر خردستیزی را عنصر وپایه قرار داده و هیچگاه صوفی زیربار استدلال نمیرود.
  خرافه گرایی بین صوفیان را میتوان از آداب ورسوم آنها تشخیص داد مانند رقص سماع که آن را جایگزین نماز کرده اند یا اطاعت از قطب را که جایگزین اطاعت از ولایت قرار داده اند.اطاعت کامل از قطب که نفوذ شدیدی در مسئله توحید بین ایشان دارد.
  جذب نیرو توسط این فرقه از راه های مختلف زنگ خطری برای شیعیان در این زمان میباشد که میتوان ازطریق تحقیق و پژوهش و روشنگری راهی برای مقابله با ایشان داشت. طرح این تحقیق در همین راستا میباشد.سعی میشود هرکدام از این دو گروه ازهمان ابتدا تا عصر حاضر موردبررسی قرار داده شوند

  • admin گفت:

   سلام علیکم
   عنوان تحقیق شما کمی ابهام دارد.
   در ابتدا باید عنوان خود را تصحیح کنید تا بتوانید یک بیان مسئله خوب داشته باشید.

 2. مدرسه خدیجه کبری (علیها السلام ) گفت:

  باسلام
  ما از طریق کتابتون با سبک بیان شما در پژوهش آشنا شدیم و به نظر می آید روش شما از مرحله تئوری گذشته و به مرحله کاربردی کردن رسیده وبا خواندن روش شما طلبه بالاخره می دونه الان که داره می نویسه باید چی کار کنه .به همین خاطر دوست داشتیم بدونیم چطور می تونین مدرسه مارو در امور پژوهشی کمک کنید؟

 3. احمدیان گفت:

  با سلام من در رابطه با بیان مسئله کمک می خواستم موضوع پایان نامه من نقش معاد در رفتار انسان از نگاه فیض وعلامه
  از محبت شما سپاسگزارم

  • admin گفت:

   سلام علیکم
   در ابتدا درباره معاد و اهمیت آن صحبت کنید
   سپس توضیح دهید که اعتقاد به هر یک از اصول دین و مذهب در رفتار انسان تأثیر دارد
   در ادامه بگویید که یکی از این اعتقادات، اعتقاد به معاد است.
   سپس بیان کنید که هر یک از دانشمندان اسلامی این نقش را تبیین کرده اند، از جمله مرحوم فیض و علامه
   در انتها به مسئله و عنوان خود اشاره کنید.

 4. اخوان گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  اینجانب برای پایان نامه سطح ۳ حوزه به دنبال موضوع هستم ( رشته تفسیر)
  یه موضوع به ذهنم رسیده می خواستم خدمتون توضیحش بدم که می شه به عنوان پایان نامه روش کار کرد ؟ من دوست دارم در خصوص این مطلب کار کنم که کسانی که با شنیدن یک آیه مسلمان می شوند این به چه نحو می باشد .البته نمی دونم عنوانش رو باید چی گذاشت .

  • admin گفت:

   سلام علیکم
   من دقیقا متوجه موضوع تحقیق شما نشدم
   اگر امکان دارد کمی بیشتر توضیح دهید تا در صورت توان کمکتون کنم
   موفق باشید
   محمد صادق فاضل